By 1 Ocak 2020 Blog No Comments

Kavala’da Deniz Tatili için Koylar

Kavala şehrine gelip, Kavala koylarında denize girmeden gitmek, olmaz. Kuzey Ege’nin en kuzeyinde bulunan, balkanların Antalyası olarak geçen bu şehri sizde keşfetmelisiniz.

Mavi bayraklı birbirinden güzel plajları ile Kavala’nın aslında deniz tatili için eşsiz bir yer olduğunu göreceksiniz.

Kavala Limanından kiralayacağınız yelkenli tekneler ile aşağıda bahsedeceğimiz koyların hemen hemen hepsinde açıkta kalarak ( alargada ) koyaların güzelliğini görebilir, deniz ve güneşin tadını tekneden yaşayabilirsiniz.


Hem de haftalık değil, kısa süreli hatta günlük yelkenli kiralama ile, kendinize çok özel bir rota yaratabilirsiniz.

⛵️

Yelkenliniz ile seyirde iken,

– Mavi bayraklı sularda yüzmek,

– Beach partilere katılmak,

– Akşam yemeklerinde tavernada olmak kim istemez.

⛵️

Kuzey Ege’de günlük yelkenli kiralamak için hemen teknelere ve fiyatlara göz at! 

Araç ile de Kavala’dan Ammolofi Beach’e doğru giderken, sayısız plajların önünden geçerek birbirinden güzel plaj işletmelerini göreceksiniz. Genelikle giriş ücreti olmayan bu işletmelerde ücretisiz şezlong ve şemsiye alarak, sadece yeme-içmeyi ödeyerek tüm gün denizden ve tesisin olanaklarından yararlanabilirsiniz. Hepsinde ayrı bir güzellik bulacağınız bu plajlardan, sizin için en uygunu bulabilmeniz için, kısa notlarımıza göz atın!

Not: Yerliler saat 16.00’dan sonra bu tesislere gitmektedirler. Arkadaşları ile play aktivitelerine katılmak ve 16.00 ‘dan sonra gelen Dj ile yükselen müzik için….

BATIS KOMPLEKSİ

 

Kavala’nın hemen batı çıkışında araç ile 5 dakika uzaklıktaki Batis beach komplex’te aradığınız herşeyi bulabileceğiniz bir tesistir. Kahvaltıdan, öğle yemeğine ve akşam yemeğini taverna yiyerek tam günü geçirebilirsiniz. Teknenin alargada kalması için oldukça müsaittir. Hatta  yelkenli ziyaretçiler için özel iskele yapılacaktı. Artık yapılmış olabilir.

Giriş ücreti : 1.5 € ( 2017 Yazı)

Tesis olanakları: Şezlong – Şemsiye, Loca, Havuz, Soyunma odaları – WC, Çocuk Oyun Alanı, Beach Voley, Beach Tennis, Beach bar, Pool Bar, Taverna, Denizde şişme su oyunu wibit….

 

                                                  

Nea Peromos ‘u geçtikten sonra 5 dakika içinde sayısız sıra sıra plaj işletmeleri arasında bulacaksınız kendinizi. Buradaki deniz muhteşem. Berrak, mavi, temiz…

Bu yol üzerindeki Beachler Batis Kompleksi gibi her şeyi barındırmasada yeterli olanaklar, Şezlong, Şemsiye, Beach Bar, Duş ,WC, Soyunma Odaları bulunmaktadır. Seçiminizi kolaylaştırmak için notlarımıza göz atın!

BLUE THE BEACH BAR

 

Daha çok ailelerin tercih ettiği ama gençlerinde rahat edebileceği bir tesis. Sığlık bir alan olduğundan yelkenli ile geldiğinizde burada ancak açıkta denize girebilirsiniz.

LA ROCCA

 

Gençler buraya toplanıyor! Belli gün ve saatlerde müzik sesi yükseliyor.

KOO BEACH BAR

 

Akşam üstü müzikle dans etmek isteyenler buraya. Hareketli bir yerdir.

ALMYRA BEACH BAR

 

Özel partilerin olduğu, happy hour saatlerinin takip edilesi yer. Hafta sonu akşam saatlerinde burası minik bir festival alanına döner. Gençler doğum günü ve özel kutlamaları için çoğunlula burda partiler !

OCEAN VIEW BEACH

 

Otele ait olan bu beach’e giriş 7€ ( 2017 Yazı). Keyfine düşkün olanlar biraz da lüks arayanlar buraya! Bu deneyimden pişman olmayacaksınız. Gün içinde huzurla burada deniz keyfi yaşadıktan sonra beli akşam üzeri eğlence için yan koydaki ALMYRA BEACH BAR ‘a geçebilirsiniz de. Akıllarda kalsın bu plan!

CAVO VRASIDA BEACH BAR

 

Gördüğünüz en güzel deniz olabilir. Karadan ulaşımı biraz zahmetli , toprak yol olan bu koya yelkenli ile gelmek çok daha kolay ve zevkli. Açıkta bıraktığınız tekneniz ile koya yüzerek rahatlıkla çıkabilirsiniz. Müzik eşilinde barda yemek ve içecek siparişi verebilir. Frizbi oynayan genç ekiplerle tanışabilirisiz.

Bu koyun konumu öle bir yerdeki; sahilden denize baktığımızda tam karşınızdaki şehir Kavala olacak! Navigasyon ve harita bilgisine çok hakim değilseniz, bu durum karşında biraz aklınız karışabilir.

Araba ile Kavalaya gelenler, bu koylarda gün boyu vakit geçirebilir, akşamları şehir hayatına dahil olabilirsiniz.

Arkadaş grubunuzu toplarsanız sizler için yelkenli dışında, özel araç ile karadan tur yapabiliriz. İstanbul çıkışlı,  Kavala Beach Party Turları için iletişime geçiniz.!

Yelkenli gezi hakkında detaylı bilgi almak ve İstanbul – Kavala Arası özel transfer için arayınız.

İletişim / Smile Sailing / +90 (530) 112 89 59